City Dance Club - Súbory moderného tanca

Tanečné súbory moderného scénického tanca pri Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Mederi vytvárajú priestor pre tanečné aktivity dospievajúcej mládeže.

Členovia City Dance Clubu sa stretávajú na pôde MsKS - 1 krát týždenne, ktoré poskytuje súboru priestory (zrkadlová sála, divadelná sála, veľká sála) a  kde sa nacvičujú nové choreografie, akrobatické prvky a trénuje sa pred súťažami.

City Dance Club sa každoročne zúčastňuje rôznych celoslovenských súťaží, kde opakovane získajú popredné umiestnenia, ceny za choreografiu, kreativitu, tanečný výkon.

City Dance Club je aj hlavným organizátorom nesúťažnej prehliadky pri príležitosti Dňa tanca, ktoré každoročne usporiada.

Choreografkou a cvičiteľkou súborov CDC bola tanečná pedagogička Mgr. Art. Csilla Házi, a László Taric, cvičiteľ akrobatiky.

Za šírenia dobrého mena mesta, za dosiahnutie popredných umiestnení na rôznych súťažiach, ako i za aktívne zapojenie sa do kultúrneho života mesta O.Z. Pro Megere navrhol súborov moderného tanca  City Dance Clubu na ocenenie Pro Urbe v roku 2017.

Súbory City Dance Clubu získali viac ocenení a umiestnení na rôznych súťažiach, ako napr. Majstrovstvá Európy -MLTSZ , Celoslovenská kvalifikačná súťaž na Majstrovstvá Európy a Svetový pohár vo výrazových tancoch v Leviciach.Vytlačiť